NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO               9 stycznia 2022   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
  1. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
  1. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.
  1. W środę, 12 stycznia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00, a w piątek, 14 stycznia Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:00. Za tydzień o 14:30 Różaniec i o 15:00 Msza Św. w int. Ojczyzny.
  1. Gość Niedzielny poleca: „Syn Umiłowany” – o epifanii w czasie chrztu Jezusa; „Po co Jezusowi chrzest?” itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Witek Stanisław, Błażej Wojciech, Gierach Maksymilian, Serwiński Robert, Kłósek Paweł i Pinas Tadeusz.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.