Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM   2 stycznia 2022   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom (kolekta mszalna).
  1. Jutro (3.01) cały dzień Adoracja Najświętszego Sakramentu. Tak zaplanujmy ten, aby znalazł się czas na uwielbienie Pana Boga w naszej świątyni.
  1. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego, o 7:00; 10:00 i 15:00.
  1. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne. 
  1. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej. Na placu katedralnym w Tarnowie 6.01 o 16:30 Cenacolo przedstawi Jasełka Bożonarodzeniowe.
  1. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii i do pracy w krajach misyjnych.
  1. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:00 i 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. Godzina Święta czyli adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi od godz. 16:00.
  1. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania wyjątkowo w poniedziałek (03.01) na godz. 17:30 następujące rodziny: Konior Robert, Madej Marek, Partyka Józef, Drwal Robert i Babiarski Grzegorz i na sobotę (8.01), na godz. 8:00 następujące rodziny: Jachym Kazimiera, , Stach Tadeusz, Chrobak Jadwiga, Kozerski Antoni i Piznal Kazimierz.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa. Spotkanie Rady Parafialnej 6.01 po Mszy Św. wieczornej.