Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU               19 grudnia 2021              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).
  1. W tym tygodniu, do piątku zapraszam codziennie na Msze Święte Roratnie o godz. 6:45. Ubieranie kościoła na święta w czwartek od godz. 16:00 – kto nie może o tej godzinie, może dołączyć później – zapraszam.   Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną 21.12 (wtorek) od godz. 11:00. Proszę zapisać wszystkich chorych do jutra. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła 2.
  1. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
  1. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Pół godziny wcześniej serdecznie zapraszam na modlitewne czuwanie, które poprowadzi młodzież naszej parafii. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 7:00; 9:00 i 11:00.
  1. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w naszej świątyni również o godz. 7:00; 9:00; i 11:00. Na godz. 11:00 zapraszam wszystkie rodziny – będzie dla nich specjalne błogosławieństwo.
  1. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i  pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Gość Niedzielny poleca: „Jedynie Bogu pokłon” – człowiek adoruje raczej dzieła własnych rąk, niż tego, który go stworzył; „Jak one śpiewają” – o siostrach karmelitankach z Islandii – dołączona płyta ze śpiewem kolęd w wykonaniu tych sióstr; itd. Wiele ciekawych artykułów. Jest także do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Świąteczny numer Gościa Niedzielnego będzie dostępny już w środę z pierwszą płytą z kolekcji Biblia Audio.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.
  1. Dzisiaj składka inwestycyjna – Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania wyjątkowo w poniedziałek (27.12) na godz. 8:00 następujące rodziny: Pająk Piotr, Izajasz Krzysztof, Kozioł Andrzej, Kuta Piotr, Izajasz Wojciech i Madej Paweł.
  1. Zmarłym, którzy w ostatnim tygodniu przeszli do domu Ojca, wypraszajmy dar życia wiecznego: ++ Karolina Wrońska i Andrzej Pachota. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.