Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU        12 grudnia 2021       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.
  1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości. Dzisiaj też rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe – poprowadzi je O. Łukasz – Redemptorysta z Warszawy. Życzmy sobie, aby w tym świętym czasie słowo Boże nas przenikało i abyśmy żyli w łasce Bożej.
  1. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
  1. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
  1. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także poświęcone opłatki na stół wigilijny. Młodzież naszej parafii rozprowadza stroiki na stół świąteczny. Na choince są jeszcze losy, proszę aby wszystkie paczki wspierające biednych naszej parafii dostarczyć do przyszłej niedzieli.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.
  1. Gość Niedzielny poleca: „Bóg wie najlepiej”; „Nie pytaj dlaczego” – nie chciej wiedzieć tyle, co Bóg – adwentowa szkoła modlitwy; „Koniec czasów strachem podszyty”; „Nie jesteśmy wszechmogący” – rozmowa z Kard. Dominikiem Duka; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Malec Jacek, Brożek Sławomir, Kapustka Zdzisław, Parchański Sławomir i Kuta Eugeniusz.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;

- wtorek, 14 grudnia - Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.