Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

5 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą.
  1. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca - adoracyjna. Możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem do godz. 15:00. Zmiana tajemnic różańca po Prymari. 
  1. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  1. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 7:00 i 17:00. Godzina Łaski od godz. 12:00 do 13:00 i godzina modlitw za naszą ojczyznę i o trzeźwość narodu od godz. 16:00, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam.
  1. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie w pon., wt., czw. i sob. o godz. 6:45, a w śr. i pi. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszam! Zabierzmy ze sobą lampiony.
  1. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie można skorzystać ze sakramentu pokuty. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.
  1. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także do nabycia pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
  1. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.
  1. Gość Niedzielny poleca: „Mały brat” – Karol de Foucauld chciał żyć jak Chrystus. itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Ciężadło Jan, Ciężadło Mateusz, Duda Adam, Śręba Ryszard i Partyka Stanisław.

W tym tygodniu patronuje nam:

- wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.