Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.
  1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.
  1. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to trzecia niedziela miesiąca – składka inwestycyjna na remont naszej świątyni. Dziękuję za dzisiejszą składkę przeznaczoną na utrzymanie naszej parafii i do puszek na Kościół w potrzebie i prześladowany.
  1. Za 2 tygodnie rozpoczniemy Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Już dzisiaj zapraszam na RORATY pod hasłem „Droga do Betlejem”. Dla dzieci będą specjalne plansze z naklejkami na każdy dzień. W sobotę (20.11) zapraszam na godz. 10:00 DSM i wszystkie dziewczęta, które chcą należeć do DSM, a na godz. 11:00 LSO – lektorów i ministrantów.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Teresa Drwal. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu a nasz Panie …
  1. Gość Niedzielny poleca: „Patrioci w niebie” – miłość ojczyzny ma związek z miłością Boga; „Nie mam pretensji do Boga” – o uprowadzeniu siostry zakonnej przez dżihadystów; itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Pytel Tomasz, Flaga Józef, Olszówka Lucjan, Gut Jarosław i Małek Andrzej.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.