TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 listopada 2021

1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.
  1. Dziś pierwsza niedziela listopada - adoracyjna. Możliwość uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 15:00. Spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic żywego różańca. Jutro różaniec w int. trzeźwości narodu o 6:30.
  1. Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i odmówić Ojcze nasz … i Wierzę w Boga Ojca … . Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  1. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszam na Różaniec o godz. 6:30 i Msze Świętą o godz. 7:00 w intencji Ojczyzny.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  1. Gość Niedzielny poleca: „Wszystko albo nic” – kto na pierwszym miejscu, jaki fundament mojego życia? itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Aleksander Osika, Adam Sroka, Małek Edward, Wroński Stanisław, Jachym Ewa i Pinas Kazimiera.
  1. Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Jest to również Światowy Dzień Ubogich”.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.