Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

31 października 2021

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

  1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Św. o godz. 7:00; 10:00 i 14:00 po której wyruszy procesja na cmentarz parafialny.
  1. listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze Św. o godz.7:00, 9:00 i 17:00. Na wszystkich cmentarzach zbierane są ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  1. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i odmówić Ojcze nasz … i Wierzę w Boga Ojca …. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Od 1.11 do 07.11 zapraszam do wspólnej modlitwy za dusze wypominane w naszym kościele przed każdą Mszą Św., a 04.11 i 05.11 po Mszy Św. z racji pierwszego czwartku i piątku.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek godzina święta i okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W piątek poprowadzi Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. około 8:15. Również w piątek składamy ofiary na potrzeby misji.
  1. Zawsze w pierwszy czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek wynagradzamy sercu Pana Jezusa za grzechy swoje i całego świata. W pierwszą sobotę Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:00.
  1. Gość Niedzielny poleca: „Złoty klucz” – co jest ostatecznym wyznaniem miłości; „Zeszyt z intensywnej terapii” – o towarzyszeniu umierającym, itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Zaucha Marian, Wroński Piotr, Buch Stanisław, Buch Rafał i Szymański Jan.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.