Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Witamy w naszej wspólnocie Diakona Mateusza, który podzieli się świadectwem pracy na misjach swoich kolegów. Ks. Paweł Turek, który głosił u nas kazania, pracujący w Republice Środkowej Afryki przesyła pozdrowienia i podziękowania za pamięć modlitewną.
  1. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz. 17:00, wyjątkowo w poniedziałek i sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę o godz. 15:00. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
  1. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii można składać wypominki. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze Św. o godz. 7:, 10:00 i 14:00, po której wyruszy procesja na cmentarz parafialny. 2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze Św. o godz.7:00, 9:00 i 17:00.
  1. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i odmówić Ojcze nasz … i Wierzę w Boga Ojca …. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
  1. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na ogrzewanie naszej świątyni i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele misyjne.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  1. Gość Niedzielny poleca: „Papież Prorok” – Jan Paweł 1 będzie błogosławiony; „Dzień w którym zachwiał się internet”; „Zjadacz wolnego czasu”; „Liturgia nie jest prywatna”, itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Maślanka Marcin, Jachym Piotr, Wnęk Dominik, Wardzała Zdzisław i Malig Tomasz.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.