Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.
  1. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszam codziennie o godz. 17:00, w sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę o godz. 15:00. W poniedziałek wyjątkowo Msza Święta i różaniec o godz. 7:00.
  1. W zakrystii lub kancelarii można składać wypominki. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.
  1. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.
  1. Za tydzień (24.10) będziemy obchodzić Niedzielę Misyjną – kazania będzie głosił diakon z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Na godz. 10:00 zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych – bardzo proszę o uporządkowanie grobów.
  1. Gość Niedzielny poleca: „Ocalił Miłość” – 50 lat temu został beatyfikowany Maksymilian Kolbe; „Tylko Ktoś wychowa Kogoś”; „Prorok jedności” – o Ks. Franciszku Blachnickim; „Najwyższe honorarium” – o pomniku dziecka utraconego w Dębicy – artysta nie chce honorarium, itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Główka Józef, Główka Jan, Świąż Zygmunt, Bartoszek Mieczysław, Petrzak Grzegorz i Solak Łukasz.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  1. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszam kl. 6, 7 i 8 na spotkanie, wraz z rodzicami 22.10 na godz. 17:00, a dzieci kl. 3, przygotowujących się do pierwszej komunii św. wraz z rodzicami w niedzielę na godz. 10:00.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.