Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Nowenna do Bożej Opatrzności: 
pierwszy czwartek miesiąca, godz. 18:00

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.
 1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej, ale biednej młodzieży z małych miast i wsi.
 1. W naszej parafii istnieje Apostolat „Margaretka”, którego celem jest modlitwa za kapłanów naszej parafii. Chcemy ją kontynuować. Osoby zaangażowane w tę formę opieki duchowej ofiarowują jeden dzień w tygodniu w intencji wybranego kapłana. Sami wybierają formę modlitwy, która im najbardziej odpowiada, i modlą się do końca życia.
 1. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz. 17:00, w sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę o godz. 15:00. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 1. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
 1. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. Tego dnia zapraszam na Mszę Św. i różaniec w int. Ojczyzny. 13.10 (środa) ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w Woli Rzędzińskiej o godz. 20:00. Zapraszam!!!!
 1. Za tydzień, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca, w ramach składki inwestycyjnej będziemy składa ofiary na ogrzewanie naszej świątyni. Spotkanie Rady Parafialnej za tydzień (17.10), po Mszy Św. wieczornej. 
 1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii lub kancelarii można składać wypominki. Gość Niedzielny poleca: itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Roman Krzysztof, Roman Dariusz, Maślanka Piotr, Czerewacz Remigiusz, Bałut Jan, Dziecina Rafał i Michalik Jan.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Janusz Żelazo. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie …
 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.