Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1. Nasza parafia przeżywa dzisiaj odpust (dzisiaj można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami) - dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości - ks. Stanisławowi ......, Księżom Dekanatu Tarnów - Wschód i zaprzyjaźnionych parafii - podziękowania składam na ręce Dziekana Ks. Zdzisława, Proboszcza ze Skrzyszowa LSO... DSM ..., P. Organiście, P. Kościelnym, Szafarzom, Dzieciom... , niosącym feretrony ..., Strażakom ..., wszystkim za wszystko Bóg zapłać!!!!!  
  1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. W naszym kościele codziennie (od 01.10) Msza Św. i różaniec o godz. 17:00, sobotę o godz. 7:00, w niedzielę różaniec o godz. 15:00
  1. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Spowiedź św. i Godzina Święta w piątek od godz. 16:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00.W sobotę o godz. 7:00, w czasie nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Maryi będziemy wynagradzać Maryi wszystkie bluźnierstwa, jakich doznaje.
  1. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
  1. W liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr zakonnych, które całkowicie poświęciły się nie tylko głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata, ale zajmują się także krzewieniem kultury, wychowują młode pokolenia i w pokorze służą pomocą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym.
  1. Gość Niedzielny poleca: „Przebity zakonnik”; „Następna randka w niebie”; „Józef nas zwołuje”; Być jak on” – o błog Romanie Sitko: itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. około 8:15 następujące rodziny: Derus Piotr, Derus Paweł, Wójcik Jan, Stach Bogusław, Kłósek Mieczysław i Stach Elzbieta.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.