326893990_710822430713943_4826993263540077836_n.jpg

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              8 sierpnia 2021     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności. 13.08 Nabożeństwo Fatimskie w Woli Rzędzińskie, w parafii Mił. Bożego o godz. 20:00.
  1. 17.08 wyrusza 39 PPT na Jasną Górę, pod hasłem „Eucharystia daje życie”. Zapisy u Ks. Marcina Górskiego – Przewodnika Gr. 2. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć, można to uczynić duchowo, łącząc się codziennie z pielgrzymami. Transmisje przeprowadza radio RDN. Są w zakrystii zapisy na pielgrzymkę autokarową, 25.08 br. na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 6:00. Koszt 50 zł. – w dniu wejścia PPT.
  1. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  1. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „” – ; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Kupiec Stanisław, Wiatr Kazimierz, Mruk Bartłomiej, Józef Kulig i Kłósek Stanisław.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;

– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;

– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.