SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          18 lipca 2021           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.
  1. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii: w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w piątek po Mszy Świętej o godz. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy także, aby wstąpić na chwilę rozmowy z Jezusem czekającym na nas w tabernakulum, kiedy będziemy przechodzić obok kościoła.
  1. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszy Świętej o godz. 10:00 błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za ofiary na poszkodowanych w wyniku huraganu – złożono 1453 zł.
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Misja zrodzona z wdzięczności” – o posłudze karmelitów w Burundi; „Za ścianą” – o mamie, Matce Bozej i … opowiada O. Michał Legan; „Pacjent Franciszek”; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Kolak Andrzej, Sowa Paweł, Kulig Józef, Nowak Artur i Zętkowski Janusz.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

– w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.