CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        4 lipca 2021                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.
  1. Dziś pierwsza niedziela lipca - adoracyjna. Możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem przez cały dzień.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Kościół jest miejscem świętym, proszę o strój godny człowieka w tym miejscu. Za tydzień składka przeznaczona na utrzymanie parafii.
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Europa według Schumana”, kandydata na ołtarze; „Jak uczcić nowe święto?” – o Światowym Dniu Dziadków i Osób Starszych; „Ta książka mnie ocaliła” – o narodzinach i śmierci; „Ofiary wyzwolicieli” – z rąk Armii Czerwonej zginęło ponad 100 sióstr elżbietanek; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Kosman Dawid, Nytko Jan, Matyga Michał, Żołądź Tomasz i Babiarz Wiktor.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;

– w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.