Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        27 czerwca 2021        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.
  1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie do środy po Mszy Św.
  1. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. Bp Andrzeju i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze. Msze Św. w tym dniu o godz. 7:00 i 18:00, składka przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Św. – tzw. Świętopietrze.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek i piątek godzina święta i możliwość spowiedzi od godz. 17:00. W piątek poprowadzi Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00. Również w piątek składamy ofiary na potrzeby misji i misjonarzy.
  1. W sobotę o godz. 11:00 w Tuchowie – o potrzebne łaski dla wszystkich z naszej parafii i o dobre urodzaje. O godz. 9:00 zwiedzanie muzeum tuchowskiego. Zapraszam wszystkich serdecznie, a szczególnie dzieci.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 7:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, jest to niedziela adoracyjna. Zapraszam przez cały dzień na indywidualną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. .... Dziekuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Giemza Zofia, Ćwikła Paweł, Łos Stanisław, Bykowski Ryszard i Zaucha Mieczysław
  2. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

– we wtorek 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;

– w sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.