Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        20 czerwca 2021        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
  1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Św., a niedzielę po Mszy Św. o godz. 7:00. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie. W każdą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w każdy piątek Koronka do miłosierdzia Bożego po Mszy Św.
  1. W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10 Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.
  1. W środę będziemy przeżywać Dzień Ojca. W czasie nowenny i Mszy Świętej o godz.18:00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
  1. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.
  1. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam na godz. 8:00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  1. Spotkanie kl. 7 wraz z rodzicami w środę o godz. 17:30. Dyspensa od uczestnictwa we Mszy Św. została zniesiona w całej Polsce. Kto zapomniał maseczki, może wziąć w zakrystii. W sobotę, wyjątkowo Msza Św. o 6:30. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii. 
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny: „Otwarte drzwi” – o apostatach; „Polska w sercu Jezusa”; „Czy wierzysz?” – to nie wiara czyni cuda. Cuda czyni Jezus wskazując na znaczenie wiary; itd.. Jest też do nabycia dla dzieci wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Barwacz Krzysztof, Smagacz Marta, Opałka Jan, Korus Marian i Pulit Kazimierz. 
  1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.