Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY        2 maja 2021           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.
  1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 18:00 zapraszam na Mszę Św. i Nabożeństwo Majowe, a w sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę majówka o godz. 15:00. Dla dzieci są plansze i naklejki na każdy dzień majówki.
  1. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele w porządku niedzielnym, o godz.7:00; 10:00 i 15:00.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca i pierwszy piątek miesiąca. Na Mszy Świętej w czwartek o 18:00 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Na Msz św. w piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17:00. Po Mszy spotkanie liturgicznej służby ołtarza. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:00. W pierwszy piątek miesiąca składamy ofiary na cele misyjne.
  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Kuta Józefa, Strzała Marek, Zaucha Władysław, Drożdż Tomasz, Kiełbasa Marek i Jamróz Maria. Gość Niedzielny poleca: itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci i „Miłujcie się” dla młodzieży.

6.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  1. 7. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.