Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY     25 kwietnia 2021     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. W ciągu całego tygodnia zapraszam do wspólnej modlitwy w tej intencji.
  1. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Msza Św. i nabożeństwa majowe w naszym kościele będą codziennie o godz. 18:00, w sobotę o godz. 7:00, a niedzielę majówka o godz. 15:00. Papież Franciszek prosi, aby tegoroczne Nabożeństwa Majowe uczynić ŚWIATOWĄ MODLITWĄ w intencji ustania pandemii. 03 mają za zgodą papieża, z Jasnej Góry nabożeństwo majowe będzie transmitowane na cały świat. W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca. Msza Święta i Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie grzechy i znieważenia o godz. 7:00. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą Św. i po Mszy Św. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii.
  2. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i ofiary na cele inwestycyjne, cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. W poprzednią niedzielę złożono 84 ofiary na kwotę 6980 zł. Bóg zapłać. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  1. Spotkanie kl. 6 wraz rodzicami, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w środę od godz. 16:30. Rozpoczęcie Kursu Lektorskiego w sobotę o godz. 10:00 – zapraszam wszystkich chłopców, którzy chcą pełnić posługę lektora w Kościele.
  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Zając Maria, Ciochoń Władysław, Barwacz Dariusz, Zaucha Roman, Zaucha Marek. Gość Niedzielny poleca: „Światło dla duszy” – kim jest kierownik duchowy; „Jaki prezent wybrać dla dziecka?”; „O, gdybym wcześniej miała kierownika„ – kto sam sobą kieruje pobłądzi – nie ma innej możliwości; „Wszystkie ręce na pokład” – o pustoszejących seminariach i oczyszczeniu Kościoła; „Jestem całkowicie pogodzony” – słuchając Prymasa Tysiąclecia i czekając na beatyfikację; „O pandemii teologicznie” – jaki jest sens duchowy pandemii itd. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci i „Miłujcie się” dla młodzieży.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła:

+ Stefania Brongiel. Polećmy jej nieśmiertelna duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie

  1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.