Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY      18 kwietnia 2021       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu na czytanie Pisma Świętego..
  1. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Msza Święta z Nowenną do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz.18:00.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby Bogu i Kościołowi w kapłaństwie i życiu zakonnym. Otoczmy wszystkich powołanych serdeczną modlitwą. Składka przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  1. 19 każdego miesiąca Msza Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem do Świętego Józefa w Pogórskiej Woli o godz. 19:00. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń. Kolejne spotkanie młodzieży kl. 7, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami w środę o godz. 17:30.
  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Kiełbasa Andrzej, Stańczyk Stanisław, Sztorc Józef, Lis Mieczysław, Wardzała Wojciech, Lis Maria i Lis Łukasz. Gość Niedzielny poleca: „Czas wrócić na Mszę Św.” – kard. Timothy Dolan; „Nadzieja dla ozdrowieńców” – przeżyć chorobę to jedno, dojść do sprawności sprzed choroby to drugie, równie ważne; „To się dobrze skończy” - … w Biblii są odpowiedzi na wszystkie pytania; „Prawo do błądzenia” – z nauczania Kard. Stefana Wyszyńskiego; „Za innych” – o modlitwie wstawienniczej, o którą prosi coraz więcej ludzi; itd.
  1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary, w ramach składki inwestycyjnej, na remont naszej świątyni. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: + Alfred Pagos, Polećmy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie … 
  1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 23 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.