Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,

11 kwietnia 2021 CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Dzisiaj po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002) Dzisiaj zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  1. Przed laty dotknęła nas tragedia katastrofy w Smoleńsku. Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat międzywojennych, została złożona ofiara przez tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami. Poświęćmy czas na modlitwę za tych, którzy przez codzienną służbę dla dobra ojczyzny, oddali za nią życie. Msza Św. w int. Ojczyzny w piątek o godz. 18:00.
  1. Dzisiaj po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Kolejne spotkanie młodzieży kl. 8, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, wraz z rodzicami w piątek o godz. 18:00.
  1. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości. 
  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Madej Krzysztof, Trzop Mariusz, Biel Elżbieta, Cop Ryszard, Stach Józefa, Stach Krzysztof, Wiatr Irena i Wiatr Dariusz. Gość Niedzielny poleca: „Zawsze taki sam” – o Benedykcie XVI; „Wielki Bóg, mały wirus”; „Dobry zawsze” – Bóg wie, co dla człowieka dobre …;
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.