Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 16:30

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   2 sierpnia 2020           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
  1. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitw Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga Ojca, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  1. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  1. W środę podczas nowenny o godz. 18:00 zanosimy nasze prośby do Pana Boga przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, a w piątek po Mszy Św. o godz. 18:00 będziemy prosić o miłosierdzie dla nas i całego świata podczas Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
  1. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek i piątek Godzina Święta i możliwość spowiedzi od godz. 17:00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00. Zawsze w pierwszy piątek miesiąca składamy ofiary na misjonarzy i kraje misyjne.
  1. Gość Niedzielny poleca: Wiele ciekawych artykułów; „Nie ma jak u mamy” – w każdym numerze odwiedziny Sanktuarium Maryjnego; „itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Stach Józef, Stach Marcin, Kiwior Marcin, Zabawa Bogdan, Kilian Krzysztof i Barwacz Krzysztof. 19.07 w naszej parafii była składka inwestycyjna. Złożono 94 ofiary na kwotę 7260 zł. Bóg zapłać!

W tym tygodniu patronujE nam:

  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.