Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 16:30

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
  1. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00 i Nowenny do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy Św. wyjątkowo o godz. 7:00, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.
  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Św., różaniec i rozważanie jednej tajemnicy jako wynagrodzenie za bluźnierstwa jakich doznaje Matka Boża o godz. 7:00. Podczas tego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
  1. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc dobrowolnej abstynencji jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa. 
  1. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  1. Gość Niedzielny poleca: Wiele ciekawych artykułów; „Nie ma jak u mamy” – w każdym numerze odwiedziny Sanktuarium Maryjnego; „Najważniejsza babcia” – Św. Anna wytrwale modliła się o łaskę i została matką Matki Boga; „Do zobaczenia w domu Ojca” – o testamencie Ks. Kard. Zenona Grocholewskiego; RÓŻAŃCE - solidnie zakorzenione; „Cząstka najważniejsza – o posłudze Marii i Marty w Betanii; „Wirus nas sprawdza” – rozmowa z Ks. Kard. Michael Czerny; „Za żarciki przeproście teściową” – jak kształtować relacje z teściową itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:15 następujące rodziny: Czech Andrzej, Czech Paweł, Leśniak Janusz, Pająk Ireneusz i Zaucha Stanisława.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.