Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 16:30

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
  1. W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 18:00 prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach. 
  1. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski. 16.07 (czwartek) Msza Św. za Ojczyznę o godz. 18:00, o 17:30 różaniec za Ojczyznę – o mądrość dla wszystkich POLAKÓW i potrzebne łaski. 
  2. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa.
  3. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 10:00 z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Jak co roku, MIVA POLSKA prowadzi akcję - pomagamy misjonarzom przy zakupie środków transportu – 1 grosz za 1 kilometr. Informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń. 19.07 odpust w Zawadzie koło Dębicy. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego. Dziękuję za dzisiejsze ofiary , przeznaczone na utrzymanie parafii, za tydzień składka inwestycyjna.
  4. Gość Niedzielny poleca: Wiele ciekawych artykułów; „Nie ma jak u mamy” – w każdym numerze odwiedziny Sanktuarium Maryjnego; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Płaneta Zdzisław, Kolak Tadeusz, Kolak Mateusz, Stach Cecylia, Stach Marcin i Czech Zdzisław.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
  • 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.