CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5 lipca 2020

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca - adoracyjna. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość modlitwy do godz. 15:00. Nie żałujmy czasu dla Boga. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary i uwielbienia Boga. Nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
  1. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
  1. Podczas środowej nowenny o godz. 18:00, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.
  1. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.
  1. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać. Bardzo proszę o godny strój w kościele – to, że jest gorąco wcale nas nie usprawiedliwia.
  1. Gość Niedzielny poleca: „Bracia” – Joseph i Georg Ratzingerowie: dwie pasje, dwie drogi, jedno powołanie; „Katecheta – świadek wiary”; „Pokuta za aborcję”; „Atak na niedzielę”; „Zaradź niedowiarstwu” – na wątpliwości w wierze jest odpowiedź, tylko trzeba jej szukać; „Nie wolno spocząć”; „Nie ma jak u mamy” – w każdym numerze odwiedziny Sanktuarium Maryjnego; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Sokołowski Dawid, Olszówka Sebastian, Ciężądło Józef, Godek Piotr, Wardzała Marian i Wardzała Adam.

W tym tygodniu patronują nam:

• 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.
  • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.
  • 11 VII – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.