Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 16:30

Roraty: 
godz. 6:45

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  1. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze Św. z kazaniem o godz. 7:00 i 18:00. Składka przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego, tzw. Świętopietrze.
  1. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18:00. Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 7:00. Godzina Święta w czwartek i piątek od godz. 17:00. W piątek poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną od godz. 8:00. Możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17:00. W piątek będzie 2 księży. Zachęcam wszystkich do nieustannego korzystania Sakramentu Pokuty,
  1. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim, w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół.
  1. W ostatnią niedzielę (21.06) złożono 95 ofiar (łącznie z przelewami na konto parafialne) na kwotę 8430 zł. Bóg zapłać. Dziękuję szczególnie tym, którzy regularnie co miesiąc składają ofiarę. Zachęcam wszystkich do składania ofiar, bo niektórzy zasłaniają się tym , że rodzice składają. Wszyscy są zobowiązani do troski duchowej i materialnej o parafię i kościół.
  2. Spotkanie aspirantów (kandydatów na ministranta) w środę w środę o godz. 16:00. Uroczyste przyjęcie w poczet ministrantów w przyszłą niedzielę (05.07) o godz. 10:00. Zapraszam na uroczystą Mszę Św. rodziny kandydatów na ministranta. Otoczmy naszymi modlitwami kandydatów do bierzmowani i ich rodziców i rodzeństwo. Spotkanie kandydatów w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00. Sakrament bierzmowania przyjmą 06.07 (poniedziałek) w kościele Błog. Karoliny w Tarnowie o godz. 16:00. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, i warto codziennie odmawiać różaniec, koronkę do Mił. Bożego lub poczytać Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedzielna Msza Św. jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
  1. Gość Niedzielny poleca: „Nowe wezwania w Litanii Loretańskiej”; „Pokolenie COVID-19”; „Pełen szacun” – o gangsterze, który został diakonem; „Świadectwo z krwawym paskiem” – jeśli za coś warto umierać, to tylko za to, dla czego warto żyć – o męczeńskiej śmierci Piotra i Pawła; „Nie lubię chorować, ale …” – o cierpieniu, śmierci i procesie beatyfikacyjnym Anne-Gabrielle; „Teatr cieni – o konfliktach na półwyspie koreańskim; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Łuczkowiec Grzegorz, Puła Paweł, Bisek Kazimierz, Bisek Mirosław i Czech Wiesław.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
  • 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.