Nowenna do Bożej Opatrzności:
pierwszy czwartek miesiąca, godz. 18:00

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

4 sierpnia 2019

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
  1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Dzisiejszą adorację ofiarujmy w intencji o trzeźwość polskich rodzi i całego narodu.
  1. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księży proboszczów, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
  1. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według stałego porządku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzę radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominam o godnym stroju w kościele. Kościół jest miejscem świętym i wszyscy powinni mieć długie spodnie. Uczmy też tego dzieci.
  1. Trwają zapisy na 37 PPT na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17 - 25.08. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcam do duchowego pielgrzymowania. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów.
  1. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Gość Niedzielny poleca: "Ekonomia nieba - co ma prawdziwą wartość?"; "Dlaczego wielu ludzi wierzy w nonsensy?" itd. Składka inwestycyjna była 21.07 – zebrano 78 ofiar na kwotę 5900 zł. Bóg zapłać!
  2. Solenizantów i jubilatów polecam opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Stach Józef, Stach Marcin, Kiwior Marcin, Zaucha Stanisława i Zabawa Bogdan.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.