Nowenna do Bożej Opatrzności:
pierwszy czwartek miesiąca, godz. 18:00

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 czerwca 2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  1. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia, do niesienia feretronów, strażaków do niesienia baldachimu i krzyża procesyjnego i do kierowania ruchem w czasie procesji. Proszę o zachowanie ostrożności i przestrzegania zaleceń strażaków. Podczas procesji idziemy jedną stroną jezdni. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10:00, po której wyruszy procesja, jak co roku do 4 ołtarzy: 1-szy ołtarz przygotowuje Jodłówka, przy posesji P. Bykowskiego, 2-gi Fiołkówka przy cmentarzu wojskowym, 3-ci Szpic na łące koło mostu i 4-ty Załącze koło plebanii.

2. W tym dniu Ks. Krzysztof Jankowski będzie w naszej parafii przeżywał swoje prymicje. Po procesji udzieli prymicyjnego błogosławieństwa, z którym związany jest odpust zupełny i rozda okolicznościowe obrazki.

3. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18:00, w sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę o godz. 10:00. W najbliższą środę na zakończenie Roku Szkolnego Msza Św. dziękczynna w naszym kościele o godz. 8:00. Zapraszam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Zapraszamy do szczególnej modlitwy za naszych ojców. Msza Św. w intencji urodzajów, o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże dla naszej parafii będzie w Tuchowie, 2.07.2019 r. o godz. 11:00.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielnydla dorosłych i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania na sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Ciochoń Władysław, Barwacz Dariusz, Zaucha Roman, Zaucha Marek, Strzała Józefa i Strzała Marek.

6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Świętej Jedyny. 23.06.2019 r. od godz. 7:30 do 18:30, w siedzibie Sołeckie Komisji Wyborczej, która mieści się w Niepublicznej Szkole Podstawowej odbędą się wybory uzupełniającej do Rady Sołeckiej. Zachęcam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału. Koncert Uwielbienia 20.06 (Boże Ciało), o godz. 19:00 w Zakliczynie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.