326893990_710822430713943_4826993263540077836_n.jpg

Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                10 lutego 2019                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
  1. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Miesiąc luty jest poświęcony konającym. W tym miesiącu módlmy się szczególnie za chorych, cierpiących i konających. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwo 40 – godzinne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, jako czas wynagradzania za grzechy i jako wprowadzenie w Wielki Post. Polega ono na adoracji Najświętszego Sakramentu przez 3 niedziele przed Wielkim Postem.
  1. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
  1. Za tydzień zapraszam dzieci wraz z rodzicami na Mszę Św. na godz. 10:00. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszam w środę na godz. 16:30. W sobotę (16.02) o 6:30 różaniec i o 7:00 Msza w intencji Ojczyzny. Spotkanie lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 10:00. 
  1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny poleca: „Miłość bezinteresowna” – Papież Franciszek na Światowy Dzień Chorego; „Każdy jest potrzebujący”; „Cierpienie dzieci” – 41 min dzieci dotkniętych jest skutkami konfliktów i katastrof; „Maryja płacze nad światem” – o cudzie w Akito; „Świat wstrzymał oddech” – o wyborze na Stolicę Piotrową już dziś Św. Jana 23 i o Soborze Watykańskim 2 itd.
  2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę  na godz. około 8:00 następujące rodziny: Parchański Sławomir, Kos Małgorzata, Kuta Eugeniusz, Łabno Tadeusz i Pająk Piotr.
  3. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą. Przyszła składka inwestycyjna przeznaczona jest na ubezpieczenie kościoła, cmentarza (obejmuje także OC i NNW) i jako druga rata na ogrzewanie naszej świątyni. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Marię Zaucha. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego,
  • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.