Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Nowenna do Bożej Opatrzności: 
pierwszy czwartek miesiąca, godz. 18:00

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 

13 stycznia 2019  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
  1. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
  1. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę, a także przez udział na Mszy Św. i nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego.
  1. W środę o 16:30 różaniec i o 17:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w łączności z błogosławioną Karoliną. Na to nabożeństwo zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Za tydzień na godz. 10:00 na Mszę Św. zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny:  „SOS z via Cassia” – o muzeum w Rzymie poświęconym Św. Janowi Pawłowi 2; „Namaszczony na sługę” – medytacja o chrzcie Jezusa; „Umiłowane dziecko Boga” – wywiad z abpem Wiktorem Skworcem; „Brama sakramentów” o chrzcie świętym; „Nowa praca na nowy rok?”; „Nas te klęczki uratowały” – o cudzie modlitwy; itd. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Cop Krzysztof, Cop Grzegorz, Sorysz Paweł, Wilk Mariusz i Zaucha Paweł
  1. Za tydzień składka inwestycyjna na pokrycie kosztów związanych z urządzaniem kancelarii i świetlicy. Dziękuję za dzisiejsze ofiary przeznaczone na utrzymanie parafii. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Musiała. Polećmy jego nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. 

Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.

Plan kolędy na najbliższe dni:

18.01.2019 r. (piątek) - Fiołkówka – od godz. 16:00 od P. Romana Zauchy do P. Jana Kubali

19.01.2019 r. (sobota) - Fiołkówka – od godz. 9:00 od P. Mateusza Marć do P. Józefa Stach

20.01.2019 r. (niedziela) - Fiołkówka – od godz. 16:00 od P. Stanisławy Zaucha do P. Ryszarda Bykowskiego

27.01.2019 r. (niedziela) - Szpic Strona Południowa - od godz. 16:00 od P. Tadeusza Bodura do P. Stanisława Taraszki

28.01.2019 r. (poniedziałek) - Szpic Strona Południowa - od godz. 16:00 od P. Teresy Drwal do P. Stanisława Kusibab

 29.01.2019 r. (wtorek) - Szpic Strona Południowa - od godz. 16:00 od P. Zuzanny Waszczyszak do P. Ireny Wiatr

 30.01.2019 r. (środa) - Szpic Strona Północna - od godz. 16:00 od P. Mariusza Józefczyka do P. Andrzeja Żurowskiego

31.012019 r. (czwartek) - Szpic Strona Północna - od godz. 16:00 od P. Roberta Serwińskiego do P. Józefy Stach

02.02.2019 r. ( sobota) - Górówka - do godz. 13:00 od P. Marka Madeja