Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Nowenna do Bożej Opatrzności: 
pierwszy czwartek miesiąca, godz. 18:00

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

8 lipca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.
  1. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu. W najbliższy piątek (13.07) w Woli Rzędzińskiej o godz. 20.00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. W następną niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie i składka inwestycyjna na dalsze prace związane z urządzaniem naszej świetlicy. 14.07 (sobota) koncert charytatywny w Koszycach Małych. Informacje na stronie internetowej Gminy Tarnów i plakatach.
  2. Gość Niedzielny poleca: „...  itd.
  3. Dziekuję za sprzątanie kościoła i zapraszam do sprzątania w sobotę, na godz. 8:00 następujące rodziny: Bisek                 Kazimierz, Bisek Mirosław, Czech Wiesław, Sokołowski Dawid i Olszówka Sebastian
  4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.
  • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.
  • 13 VII  – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.