326893990_710822430713943_4826993263540077836_n.jpg

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Przeżywamy dzisiaj również Uroczystość Pierwszej Komunii Św. Otoczmy modlitwą dzieci, które po raz pierwszy przyjęły JEZUSA do swojego serca, aby zawsze z Nim żyły w przyjaźni, także ich rodziców i chrzestnych. Jutro przeżywamy drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła i rozpoczęcie  BIAŁEGO TYGODNIA dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Jutro Msze Św. o godz. 7:00 i 18:00

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień modlitw za Kościół w Chinach.

4. W sobotę (26.05) zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. W tym dniu Msza Św. int. naszej parafii w Tuchowie o godz. 18:30, o godz. 16:00 będzie przewodnik oprowadzał po sanktuarium.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6. Codziennie gromadzimy się na Mszy Św. i Nabożeństwie Majowym w kościele o godz. 18:00, w sobotę o godz. 7:00, w niedzielę na majówce o godz. 15:00

7. Nasze Przedszkole uczestniczy w rankingu „Przedszkole Roku”. Obecnie znajduje się na trzecim miejscu. Proszę włączyć się w promocję naszego przedszkola. Informacje na afiszu w gablocie ogłoszeń i na ulotkach, które można zabrać wychodząc z kościoła.

8. Gość Niedzielny poleca: „Dokąd zmierza Europa” – o powrocie  do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem   i wiele ciekawych artykułów… Jest też do nabycia nowy numer Małego Gościa Niedzielnego, dla dzieci.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania w sobotę na godz. około 8:00 następujące rodziny: Szymański Roman, Wiatr Marian, Madej Krzysztof, Trzop Krzysztof i Biel Elżbieta.

10. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne, na utrzymanie parafii tydzień temu. Kto nie mógł złożyć dzisiaj, może to uczynić w innym dniu. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.