326893990_710822430713943_4826993263540077836_n.jpg

Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO  

1 kwietnia 2018  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego – ubierającym grób Pański, panu organiście, kościelnemu, LSO, strażakom. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty, na ogrzewanie, itd.
  1. Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane o 7:00; 9:00 i 11:00. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.
  1. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina Święta czyli adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godz. 17:00, w piątek poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego. W pierwszy piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:00.
  1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w wtorek, środę, czwartek i piątek o godz.18:00, w i sobotę o godz. 7:00, a w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa całego świata. Dzisiaj przypada 13. rocznica przejścia do domu Ojca papieża Polaka św. Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za jego życie i dzieło. Módlmy się za jego wstawiennictwem w intencjach Ojca Świętego i całego Kościoła.

  2. W środę spotkanie Wszystkich Kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami od godz. 17:30. Obecność obowiązkowa.
  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła w sobotę i zapraszam do sprzątania wyjątkowo w sobotę na godz. około 8:30 następujące rodziny: Drwal Andrzej, Starzec Stanisław, Dąbrowski Marcin, Żmuda Henryk i Biliński Krzysztof.

  2. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana.