Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


CZWARTA  NIEDZIELA  ADWENTU
24 grudnia 2017
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Msze Święte w niedzielę (Wigilia), w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Św. Szczepana Drugi Dzień Świąt) będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a z drugiego dnia świąt (Św. Szczepana) na KUL i UTJP2 w Krakowie i Tarnowie.

2. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. Pasterka, czyli Msza Święta z niedzieli na poniedziałek, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. O 23:30 Młodzież naszej parafii poprowadzi czuwanie przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

5. Są jeszcze w zakrystii poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece Caritas, duże i małe.

6. Za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ostatni dzień Starego Roku i wspomnienie Św. Sylwestra – Papieża. Msze Św. w naszym kościele będą o godz. 7:00, 9:00 i 11:00

7. Gość Niedzielny poleca: „ itd. i Mały Gość Niedzielny.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Cop Krzysztof, Cop Grzegorz, Sorysz Paweł, Wilk Mariusz i Zaucha Paweł.

W tym tygodniu patronują nam:

27.12 Św. Jan Apostoł i Ewangelista – umiłowany uczeń Jezusa

28.12. Świętych Młodzianków Męczenników, których Herod kazał zabić na wieść o narodzinach Króla

KOLĘDA  2017/2018

28.12.2017 r. od godz. 9:00 Jodłówka – od P. Aleksandra Osiki do P. Czesława Nytko

29.12.2017 r. od godz. 9:00 Szpic – Strona Południowa - od P. Tadeusza Bodura do P. Stanisława Kusibab

30.12.2017 r. od godz. 9:00 Jodłówka – od P. Jana Ciężądło do P. Józefy Żołądź