Niedziela i święta:
godz. 7:00, 10:00, 15:00

Dni powszednie:
poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota godz. 7:00
środa, piątek godz. 18:00
(czas zimowy godz. 17:00

Odpust parafialny:
ostatnia niedziela września

Gorzkie Żale w Wielkim Poście: 
niedziela godz. 14:00

Droga krzyżowa w Wielkim Poście: 
piatek godz. 17:00

Roraty: 
godz. 7:00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: 
środa godz. 18:00 (17:00)

Nowenna do Miłosierdzia Bożego: 
piątek po Mszy Św.


TRZECIA  NIEDZIELA ADWENTU
 17 grudnia 2017
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ostatni tydzień adwentu. Msze Święte Roratnie w najbliższym tygodniu, ze względu na spowiedź św. w dekanacie będą codziennie o godz. 6:45. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną na święta w czwartek (21.12.) od godz. 13:00.

2. W niedzielę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani?
Msze Święte w niedzielę (Wigilia), w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Św. Szczepana (Drugi Dzień Świąt) będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00 i 11:00.

3. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas i zamieszkało między nami na zawsze.

4. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z niedzieli na poniedziałek, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. O 23:30 Młodzież naszej parafii poprowadzi czuwanie przed Uroczystością Bożego Narodzenia – spektakl słowno – muzyczny.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Młodzież naszej parafii rozprowadza stroiki. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego Wcielenia.

6. Przed świętami Narodzenia Pańskiego zechciejmy dostrzec dzieci wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą. Na naszej choince są jeszcze losy z wypisanymi artykułami niezbędnymi dla najbiedniejszych parafian. Proszę je dostarczać do 20.12.

7. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

8. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

9. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

10. Wcześniej, w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. W naszej świątyni okazja do spowiedzi św. jest codziennie.

11. Gość Niedzielny poleca: „; itd. i Mały Gość Niedzielny.

12. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Olszówka Lucjan, Gut Jarosław, Musiał Stanisław, Małek Andrzej i Małek Henryk. Ubieranie kościoła na święta w czwartek i piątek od godz. 16:00. Bardzo proszę chętnych do pomocy.