DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

10 grudnia 2017

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić i uświęcić. Nie  pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.
  2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!
  1. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Rozprowadzane też są poświęcone opłatki na stół wigilijny. Dochód w całości przeznaczony jest na cele parafialne. Od przyszłej niedzieli młodzież naszej parafii rozprowadza kartki świąteczne i stroiki własnoręcznie wykonane, a w najbliższą sobotę od godz. 10:00 uda się do chorych naszej parafii z życzeniami świątecznymi. Są jeszcze losy na choince z informacją, jakie artykuły są potrzebne. W adwencie jest też wystawiony kosz Św. Antoniego na artykuły trwałe, które będą przekazane biednym.
  1. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie:
    w Poniedziałek, Wtorek, Czwartek i Sobotę o godz. 6:45, a w Środę i Piątek o godz. 17:00.
  2. W środę modlimy się za ofiary stanu wojennego. W sobotę rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę (17.12), o godz. 10:00 Msza Św. dla dzieci. Zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami.
  3.  W 3 niedzielę listopada złożono na ogrzewanie i inwestycje w parafii 49 ofiar na kwotę 3.930 zł. Bóg zapłać, też za dzisiejsze ofiary. Za tydzień 3 niedziela grudnia, też proszę o ofiary na cele inwestycyjne, szczególnie tych, którzy jeszcze nie złożyli przez ostatnie miesiące.
  1. 16.12 br. w naszej parafii odbędzie się spowiedź parafialna, adwentowa od godz. 14:00 i zakończy się Mszą Św. o godz. 17:00. Zapraszam i zachęcam nie odkładać na ostatnią chwilę sakramentu pokuty. Powinniśmy żyć zawsze w łasce Bożej. Spotkanie Caritasu w piątek po Mszy Św. wieczornej, a lektorów i ministrantów w sobotę po Mszy Św. wieczornej.
  2. Gość Niedzielny poleca: itd.
  3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i zapraszam w sobotę na godz. 8:00 następujące rodziny: Osika Aleksander, Pinas Józef, Kuta Stanisław, Kras Mirosław, Kutz Leszek, Flaga Józef. Proszę nie kupować kwiatów.

W tym tygodniu patronują nam

• 13 XII Św. Łucja – Dziewica i męczennica która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych (wspomnienie obowiązkowe);
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża, prezbiter, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).