OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- W piątek /12.06/ przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa i w tym dniu zakończymy Oktawę Bożego Ciała. Z racji uroczystości nie obowiązuje post wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W tygodniu oktawy procesja po mszy świętej o godz. 18:00 i połączona jest ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek odwiedzi nas ks. Prymicjant Piotr Purski i udzieli nam Prymicyjnego błogosławieństwa. Tradycyjnie dzieciom będą rozdawane słodycze.
- W sobotę /13.06/ wspomnienie Niepokalanego Serca NMP oraz kolejna rocznica objawień Fatimskich.
W tym dniu odbędzie się:
PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TUCHOWSKIEJ
O godz. 16:00 w Sanktuarium uroczysta Msza Święta z podziękowaniem Opatrzności Bożej i Matce Bożej Tuchowskiej za opiekę i z prośbą o błogosławieństwo i zachowanie od nieszczęść i kataklizmów naszą miejscowość i parafię. Chór Parafialny „Gaudete” swoim śpiewem w sanktuarium umocni naszą modlitwę. Zapraszam wszystkich do udziału w tej pielgrzymce, Dzieci I komunijne w strojach, DSM, LSO, Młodzież, Rodziny, KGW, Strażaków.
- W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
- Egzamin katechetyczny dla uczniów z 7 kl. w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę /21.06/ po mszy świętej o godz. 10:00. Zapraszam na to spotkanie również rodziców.
- Prasa katolicka: „Gość Niedzielny”, „NIEDZIELA”, „Promyczek Dobra”.
- Na Uroczystość Ślubną świątynie sprząta i przystraja Państwo Młodych Paulina i Łukasz z rodziną. Niech Opatrzność Boża czuwa nad ich rodziną a Maryja otacza Swym płaszczem.
- W liturgii tego tygodnia wspominamy:
- w poniedziałek 8 czerwca – Św. Jadwigę Królową
- we czwartek 11 czerwca – św. Barnaby, Apostoła
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa świętych patronów.












